Podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Plastyka w obrzędach i zwyczajach - Wielkanoc 2017"

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu „Plastyka  w obrzędach i zwyczajach -  Wielkanoc 2017”.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i talentu plastycznego dzieci, młodzieży i dorosłych z Węgrowa i powiatu węgrowskiego.

Zadaniem uczestników konkursu z przedszkoli i szkół podstawowych było wykonanie baranków, pisanek, kurczaczków i zajączków w kategorii dzieci przedszkolnych, kart świątecznych w kategorii uczniów klas I-III oraz palm wielkanocnych w kategorii uczniów klas IV-VI.

W podsumowaniu konkursu  „Plastyka  w obrzędach i zwyczajach - Wielkanoc 2017” wzięły udział 3 dziewczynki z naszego przedszkola, które znalazły się w gronie jego laureatów. Wyróżnienia zdobyły: Maja Selman, Magdalena Stepnowska oraz Elżbieta Trębińska z oddziałów dzieci 5,6-letnich.

Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a ich prace można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Autor: Dorota Kłusek