40. Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego w klasach I-III - etap szkolny

12 kwietnia  2024 r. odbyły się szkolne eliminacje 40. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego w klasach I-III. Wzięło w nich udział 6 uczniów.

Zadaniem recytatorów było przygotowanie  i zaprezentowanie  jednego wiersza oraz fragmentu prozy dowolnego autora. Uczniów klas I-III oceniało jury w następującym składzie: pani dyrektor Dorota Kłusek, pani Dorota Kalata - bibliotekarz oraz  pani Anna Dąbkowska.  Komisja przy ocenie recytatorów brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsce zajął  Jan Ufnal z klasy IIIb (D. Wawiłow - „Daktyle”, A. Bahdaj -  „Pilot i ja”). Drugie miejsce przypadło  Maciejowi Szymanikowi z klasy IIIb (J. Brzechwa - „Włos”, A. Bahdaj  - „Pilot i ja”). Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Robakowska  z klasy IIIa (H. Niewiadomska  - „Mądra sowa z Chotomowa”,  A. Banasiak - „Pająk”).

Laureaci eliminacji szkolnych otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczniowie dyplomy za udział w konkursie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy  sukcesów w kolejnym etapie tego konkursu.

Autor: Elżbieta Rydzewska