Wizyta 5 i 6-latków w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stoczku

W środę 17 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z oddziałów 5 – latków C i 6 – latków D wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stoczku. W bibliotece dzieci zostały powitane przez panie bibliotekarki i zaproszone na zaczarowane zajęcia czytelnicze. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane bajki, które z chęcią oglądały.  Z uwagą wysłuchały utworu „Syrop maga Abrakadabry” i zamieniły się w czarodziejów. W czarodziejskich czapkach przygotowały przepis na specjalny eliksir, dzięki  któremu świat staje się lepszy. Dzięki magicznej recepturze i tajemniczym składnikom dodawanym przez poszczególne dzieci, sporządziły specjalny eliksir. Następnie wykonały pracę plastyczną i odtańczyły „Taniec czarodziejów”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie słodki upominek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Autor: Elżbieta Szymanik, Jolanta Ziółkowska