Spotkanie z Ojcem misjonarzem Markiem Grzechem

W dniach 16 - 18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole podstawowej gościliśmy Werbistę Ojca Marka Grzecha, który przybył na zaproszenie księdza proboszcza Zbigniewa Grabowskiego. Ojciec Marek przez kilkanaście lat pracował jako misjonarz w Zambii. Podczas spotkań w klasach IIIa, IIIb, IV, V i VI niezwykle ciekawie opowiadał nam o zwyczajach, usposobieniu i trudnym życiu mieszkańców Afryki. Mogliśmy także poznać na czym polega praca misjonarza, z jakimi problemami się spotyka. Z uwagą słuchaliśmy jak Ojciec misjonarz na początku pozdrowił obecnych w języku Suahili. Tradycyjne afrykańskie przywitanie wprowadziło uczniów w zdziwienie i radość. Podczas spotkań wyświetlił nam prezentację multimedialną wraz ze zdjęciami dzieląc się swoją posługą misyjną w Zambii. Próbował uwrażliwić uczestników spotkania na potrzeby, z jakimi boryka się Afryka, szczególnie na problem głodu i ubóstwa. Zobaczyliśmy jak dzieci muszą ciężko pracować, aby zarobić na swoje utrzymanie. Spotkanie z misjonarzem bardzo zainteresowało dzieci oraz młodzież z naszej szkoły. Uczniowie zadawali pytania dotyczące życia w Afryce. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali czasopisma misyjne: „Misjonarz” oraz obrazki z modlitwą za dzieło misyjne Kościoła. Myślę że spotkania z ojcem Markiem bardzo wzbogaciły wiedzę uczniów na temat misji, za co bardzo dziękujemy.

Autor: ks. Piotr Śledź