Oddział 3-latków w gminnej bibliotece

23 kwietnia swoje święto mają książki. Książki, które czytamy pobudzają naszą wyobraźnię,  przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Z tej okazji 23 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z oddziału 3-latków wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stoczku.  Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym miejscu.

Na początek przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się w bibliotece, dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Następnie zwiedziły bibliotekę. Największym zainteresowaniem cieszył się dział dla najmłodszych. Przedszkolaki bardzo chętnie sięgały po kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Nie zabrakło również wspólnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece" a następnie każdy wykonał własną zakładkę do książki.

Przedszkolaki pełne entuzjazmu zapewniały, że wrócą z rodzicami aby móc przenosić się w bajkowy świat zapisany i barwnie ilustrowany na kartach książek.

Autor: Marlena Frąckiewicz