Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 12 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz naszego przedszkola pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Starych Lipkach, aby swoim występem umilić czas jego mieszkańcom. Zaprezentowane zostały tam Jasełka, które były darem serca naszych dzieci dla mieszkańców wspomnianej placówki. Gra małych aktorów oraz ich zaangażowanie dostarczyły wielu wzruszeń, a także zachęciły wszystkich widzów do aktywnego w nich udziału poprzez wspólne kolędowanie. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości. Bo przecież:

„Czy jest coś bardziej przyjemnego

niż starość otoczona młodością,

która chce się czegoś nauczyć”

(Cyceron)

Na zakończenie pensjonariusze obdarowani zostali przez uczniów kartkami świątecznymi z życzeniami na Nowy Rok. Chwile w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach. Przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.

Autor: Wioleta Świeżak