XIII Festyn "Szkoła i rodzina to jedna drużyna"

10 czerwca 2018 roku na boisku naszej szkoły odbył się XIII Festyn pod hasłem "Szkoła i rodzina to jedna drużyna". Bogaty program spotkania oraz wspomnienia festynów z ubiegłych lat sprawiły, że plac szkolny wypełnił się tłumem ludzi - byli uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Stoczka i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście.

O godzinie 1400 oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły pani Dorota Kłusek, następnie przemawiał wójt pan Mieczysław Wójcik, po czym prowadzenie objęły konferansjerki - panie Magdalena Rusiniak i Wioleta Świeżak. Muzycznie wspierał je zespół Vender.

Na scenie odbyły się pokazy talentów przedszkolaków oraz uczniów z każdej klasy naszej szkoły. Młodzi artyści prezentowali piosenki, tańce, przedstawienia teatralne, wiersze oraz scenki kabaretowe. Występy nagradzane były gromkimi brawami.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży był mini recital  Neli Zawadzkiej - finalistki programu telewizyjnego The Voice Kids, zaś dla starszych - koncert zespołu ludowego Węgrowianie. Wszyscy mieli też okazję nauczyć się kilku układów tanecznych pod kierunkiem instruktora ze Szkoły Tańca Latino Fever.

W trakcie imprezy odbyły się konkursy strażackie oraz sportowe. Uczestnicy mogli rywalizować m.in. w szybkości zakładania stroju strażaka oraz rozwijania i zwijania węża strażackiego. Miłośnicy sportu mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zawodach rzutów karnych, odbić siatkarskich oraz rzutów jajkiem na odległość. Zostały też rozstrzygnięte konkursy: plastyczny "Autoportret",  literacki "Hasło lub rymowanka promująca spędzenie czasu z rodziną" oraz profilaktyczny.

Najmłodsi cieszyli się z przygotowanych dla nich atrakcji: wspinali się i zjeżdżali z wielkiej zjeżdżalni, skakali na trampolinie, bawili się w basenie z kulkami, jeździli konno, oglądali wóz strażacki.

Duże zainteresowanie wzbudzały barwne festynowe stoiska przygotowane przez uczniów, nauczycieli i oczywiście niezawodnych rodziców. Czekały tam na kupujących: gry i zabawki, książki, obrazy, kwiaty, balony oraz losy festynowej loterii z główną wygraną smartfonem.

Wsparciem dla podniebienia zmęczonych zabawą były smakołyki przygotowane przez panie kucharki, uczniów oraz ich rodziców. Można było zjeść dania z grilla, swojskie pierogi, domowe ciasta, gofry, frytki, tosty. Były też koktajle owocowe, wata cukrowa, galaretki z owocami i lody.

XIII Festyn Rodzinny upłynął pod znakiem ciepła stworzonego przez dobrą, serdeczną zabawę, miłą atmosferę i słoneczną pogodę w tym dniu.

Autor: Bożena Matusik