„Witaj, majowa jutrzenko …”, czyli Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca Święto Konstytucji 3 Maja.

Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego podkreśliło uroczysty charakter spotkania. Część artystyczną poświęconą tym niezwykle ważnym momentom w polskiej historii przygotowali, pod opieką pani Jolanty Dołowej i pani Agnieszki Rogali, uczniowie z klas IIb i IIIa. Bardzo wymowna scenka, przedstawiająca postać zdezorientowanego i strapionego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w otoczeniu zaborców, którzy bez skrupułów dzielą między siebie naszą Ojczyznę, dała młodym ludziom wiele do myślenia. Podobnie jak krótka lekcja historii poprowadzona przez trzecioklasistów oraz specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał szkolny chór pod kierownictwem pani Magdaleny Rusiniak.

Autor: Jolanta Dołowa