Co zrobić jeżeli Twoje dziecko odczuwa lęk związany z koronawirusem?

Drodzy rodzice i uczniowie!

Obecna trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała różnorodne ograniczenia w funkcjonowaniu zarówno w sferze edukacji jak i codziennego życia. Wszystko to powoduje konieczność dostosowania się przez nas wszystkich do wielu ograniczeń oraz zmiany funkcjonowania również w środowisku domowym.

Każde dziecko jest inne i w zupełnie inny sposób może zareagować na obecną sytuację. Niektóre będą zadowolone, ponieważ więcej czasu mają na zabawę, nie muszą chodzić do szkoły. Inne dzieci mogą odczuwać lęk i strach przed zmianami. Dzieci są świetnymi obserwatorami. Dostrzegają zmiany jakie zachodzą w codziennym funkcjonowaniu.

Wychodząc naprzeciw wielu pytaniom oraz wątpliwościom dotyczącym sposobom dostosowania się do obecnych warunków Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie przygotowała materiały, które mogą Państwu pomóc w relacjach w środowisku domowym.

Po lekturze materiału bardzo proszę o ewentualne pytania i uwagi. Pamiętajcie jednocześnie, że zawsze możecie skorzystać z mojej pomocy. Kontakt do mnie za pomocą e-mail kstelmach.zostoczek@wp.pl lub nr telefonu, który jest dostępny u każdego wychowawcy.

Katarzyna Stelmach