Spotkanie uczniów klasy VIb z policjantem

10 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy VIb spotkali się z panem policjantem Wojciechem Grzybowskim. Prelekcja miała na celu uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w sieci.

Na zajęciach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu były poruszane tematy dotyczące zagrożeń związanych z niewłaściwym posługiwaniem się komputerem oraz konsekwencjami prawnymi. Dzielnicowy opowiedział o najczęściej popełnianych błędach, których nieświadomie dopuszczają się młodzi ludzie w wirtualnym świecie.

Pan policjant omówił kwestię korzystania z portali społecznościowych oraz gier komputerowych. Duży nacisk położył na metody, jakie stosują przestępcy, by zdobyć zaufanie, a później potrzebne dane.

Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące zabezpieczenia się przed oszustami. Ważnym punktem rozmowy był temat piractwa internetowego oraz wiążących się z tym konsekwencji prawnych.

Pogadanka bardzo spodobała się młodzieży. Na koniec spotkania uczniowie serdecznie podziękowali panu policjantowi i zaprosili go na kolejne spotkanie.

Autor: Barbara Gojska