Niepokonani Strażnicy Ojczystego Języka

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w MiGOK w Łochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów zorganizowanych przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie.

Uczniowie klasy VIb jako autorzy gry „Bingo ortograficzne” zajęli I miejsce w Konkursie Powiatowym „Gramatyka dla smyka” (opiekun: pani Monika Kowalczyk).

Natomiast w zmaganiach pod hasłem „Piękne słowa nie całkiem zapomniane” – polegających na samodzielnym opracowaniu ilustrowanego słownika, zawierającego definicje wyrazów używanych kiedyś w naszym regionie – Aleksandra Matusik (klasa VIa) uplasowała się na miejscu I, zaś Aleksander Zyśk (klasa VIa) na miejscu II w kategorii klas IV – VI (opiekun: pani Dorota Kalata). W grupie młodszej, uczniów klas I – III, Monika Klimek (klasa IIb) zajęła II miejsce (opiekun: pani Agnieszka Rogala).

Każdy spośród zwycięzców złożył obietnicę, iż „w walce o piękną mowę nie ustanie i do końca świata wypełniać będzie swoje zadanie”.

Autor: Monika Kowalczyk