Walentynki w bibliotece

Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym niespodzianki. Tak też było i u nas.

Dnia 10 lutego 2023 r. w bibliotece przygotowano  wiele atrakcji. Wśród starszych uczniów dużym zainteresowaniem cieszyła się "Randka w ciemno z książką". Na chętnych do zakochania się w książce czekały owinięte w papier nieznane pozycje, ozdobione  czerwonym serduszkiem. Walentynkowe lektury rozeszły się błyskawicznie.

Dzień Świętego Walentego dla dzieci z oddziału przedszkolnego B i C był okazją do czytania i wspaniałej zabawy. Zebrani wysłuchali fragmentu utworu "Zawiłości miłości" Doroty Gellner, a następnie wykazali się wiedzą dotyczącą święta. Miły nastrój wprowadziły wesołe zabawy ruchowe: "Mam serduszko", wybór Królowej Walentynek, zabawa z balonem przy piosence "Kaczuszki", odszukiwanie drugiej połówki serduszka.

Walentynki w bibliotece były dobrą okazją do promocji czytelnictwa i rozwijania umiejętności okazywania uczuć.

Autor: Dorota Kalata