Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. To akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.

Wśród uczniów klas IV – VIII  odbyło się badanie potrzeb czytelniczych poprzez wpisy propozycji książek do „Księgi życzeń”. Lista posłuży do wyboru książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła.

Młodsi uczniowie dnia 12 maja 2023 r. udali się w podróż po historii książki - wynalazku, który odmienił oblicze ludzkości. Pierwszoklasiści obejrzeli prezentację, dzięki której prześledzili drogę od rysunków naskalnych, przez tabliczki na których utrwalano teksty, po kodeks, czyli pierwszą książkę jaką znamy dziś.

Była to długa i niezwykle ciekawa historia.

Autor: Dorota Kalata