Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedna z nich to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

W obchody tego święta włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6-latków, które 28 września 2023 r. licznie zgromadziły się w bibliotece szkolnej. Uczennice klasy IIIa: Anna Nowak, Wiktoria Robakowska, Paulina Lipka – Kozanka, Kornelia Krym i Nikola Kotowska zabrały dzieci w niezwykły świat. Pięknie przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom baśń Szewczyk Dratewka Janiny Porazińskiej. Historia ubogiego, ale niezwykle uczynnego szewczyka, który za swą bezinteresowną pomoc został wynagrodzony bardzo zaciekawiła małych czytelników. Chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu i przyznały, że warto pomagać innym w potrzebie.

To było bardzo miłe spotkanie z książką.

Autor: Dorota Kalata