Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W  2023 roku nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki dofinansowaniu księgozbiór  biblioteki wzbogacił  się o 568 pozycji książkowych. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zakup nowości wydawniczych, w szczególności literatury pięknej, został dokonany zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Są to powieści popularnonaukowe, książki podróżnicze, beletrystyka  o różnej tematyce – fantastyka, literatura obyczajowa oraz lektury szkolne. Można znaleźć publikacje mówiące o wartościach, takich jak: tolerancja, szacunek, empatia, pomoc innym. Wśród  nich znalazły się książki dla najmłodszych z pięknymi ilustracjami, uwrażliwiające na los i krzywdę bezbronnych zwierząt. Dostępne są również pozycje pełne humoru i zwariowanych przygód bohaterów, które gwarantują wciągającą lekturę i doskonałą zabawę.

Każdy Czytelnik znajdzie coś dla siebie. Książki czekają.

Autor: Dorota Kalata