Czterolatki odkrywają prehistoryczny świat

W dniach 26 lutego 2024 r. - 1 marca 2024 r. grupa 4-latków wyruszyła w ekscytującą podróż w czasie, aby odkryć tajemnice prehistorycznego świata.

Podczas tego tygodnia dzieci uczyły się o istnieniu dinozaurów, zgłębiały ich nazwy, sposób życia oraz odżywiania się. Dowiedziały się wiele o pracy paleontologa, a także same wcieliły się w rolę tych naukowców podczas zabawy. Wyposażone w narzędzia udawały się na "wykopaliska", gdzie szukały ukrytych skarbów sprzed milionów lat. W trakcie zajęć miały także okazję uczestniczyć w różnego rodzaju eksperymentach, które pozwalały im lepiej zrozumieć życie dinozaurów i przyczyny ich wyginięcia. Poprzez symulację wybuchu wulkanu mogły zobaczyć, jak katastrofa naturalna mogła wpłynąć na środowisko życia dinozaurów. Z każdym nowym faktem czy opowieścią zainteresowanie dzieci rosło, a salę przedszkolną wypełniały głośne dyskusje i burza pytań. Świat prehistorii zachwycił ich w pełni więc wiedzę chłonęły jak gąbki i z nieustającym entuzjazmem angażowały się w każdą aktywność.

Dla wielu dzieci, spotkanie z dinozaurami w przedszkolu było początkiem fascynacji tą tematyką. Ta niesamowita przygoda nie tylko otworzyła drzwi do prehistorycznego świata, ale także zapaliła iskrę ciekawości i pasji w sercach najmłodszych badaczy.

Autor: Magdalena Wantusiak