Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku ten dzień przypadł na 20 marca 2024 r.

Uczniowie z klas I-III spotkali się wraz z wychowawcami oraz organizatorami w sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce zabawa. Początkowo uczniowie klasy II przybliżyli pojęcie wiosny, opowiedzieli o zwiastunach i symbolach wiosny, recytowali wiersze o wiośnie. Następnie uczniowie z klasy IIIb wyjaśnili co to jest Marzanna i jakie tradycje się z nią wiążą. Modnie przeszliśmy do kolejnej części spotkania, w której dzieciaki zaprezentowały się na czerwonym dywanie w przygotowanych przez siebie strojach EKO, bo jak wiemy EKO jest w trendach. Wszystkie te stroje były bardzo ciekawe, pomysłowe i na pewno wkład w przygotowanie ich był bardzo duży, dlatego za przygotowanie strojów każdy dostał nagrodę w postaci słodkiego upominku. Komisja pozwoliła sobie jednak wyłonić trzech zwycięzców tej konkurencji. Pierwsze miejsce zajął Jan Ufnal z klasy IIIb, drugie miejsce zostało przypisane uczennicy klasy I-Wiktorii Ożarowskiej, natomiast trzecie miejsce należało do Filipa Roguskiego z klasy IIIa. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książki i słodkiego upominku. Nie zabrakło także części muzycznej, w której każda klasa zaśpiewała piosenkę o wiośnie. Niektóre z klas ułożyły układ taneczny do śpiewanej piosenki. Chwila przerwy i powrót do zabawy, część końcowa. Składała się ona z konkurencji sportowych,  a mianowicie: wyścigi w workach, klasowe przeciąganie liny oraz wędrująca wstążka. Konkurencje te miały na celu zbudowanie w klasach współpracy, bo „współpraca się opłaca”.

Kończąc ten wesoły i pełen wrażeń dzień, wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek oraz dyplom dla każdej klasy za wzięcie udziału w konkursach z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Zachęcamy do obejrzenia fotografii.

Autor: Marta Steć