Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniach 25-26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Był on doskonałą okazją do podsumowania pierwszego etapu edukacyjnego poprzez zbadanie kompetencji uczniów klas III takich jak: czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa i praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz określenie tych obszarów, które wymagają wzmocnienia.

Sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz z części dodatkowej – przyrody. Integralnym elementem sprawdzianu był obejrzany przez uczniów na wstępie filmik z Bratkiem, którego zadaniem było ograniczenie towarzyszącego im stresu.

Za przeprowadzenie sprawdzianu oraz wprowadzenie  rezultatów uczniów do systemu zbierania wyników na specjalnie przygotowanej platformie odpowiedzialne były pani Jolanta Dołowa i pani Elżbieta Rydzewska.

Uczniowie oraz nauczyciele czekają na udostępnienie raportów podsumowujących sprawdzian, które będzie miało miejsce w dniu 5 czerwca 2017 r.

Autor: Dorota Kłusek