Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to  zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące.

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w obchodach tego święta. W tym roku odbyły się one 22 lutego i miały nietypowy charakter ze względu na konieczność nauki zdalnej. Uczniowie klas IV – VIII na lekcjach języka polskiego przypomnieli sobie historię święta, oglądali filmiki obrazujące dzieje polszczyzny oraz wykonywali ćwiczenia językowe. Powstały rymowanki ortograficzne,  rebusy, ilustrowane słowniczki i ciekawe interpretacje przysłów. Każdy uczeń mógł wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość zasad języka polskiego.

Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny zdobyła Dominika Rogala. Drugie miejsce zajęła Monika Klimek, zaś trzecie Filip Nowak. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Autor: Bożena Matusik