Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku i ogromnej roli w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Dnia 2 listopada 2023 r. odbyła się akademia podsumowująca Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek  Szkolnych. Przebiegała pod hasłem: Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia.

Zebrani na sali uczniowie i nauczyciele obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy IV i V. Czwartoklasiści pięknie prezentowali wiersze o książkach oraz odegrali scenki pt.: Przychodzi czytelnik do biblioteki. Uczniowie klasy V wystąpili jako mole książkowe. Młodzi artyści zwrócili uwagę na rolę, jakie czytanie pełni w życiu człowieka. Przekonywali Nas, że książki są dobrymi towarzyszami naszej codzienności, a czytanie – wartością samą w sobie, nawet jeśli poświęcamy mu niewiele czasu. Na rozpoczęcie przygody z książką i odkrywanie literatury nigdy nie jest za późno.

W niezwykłą podróż z książką  udaliśmy się słuchając utworów  muzycznych: Znowu do szkoły, Uśmiech dziecka – twoja biblioteka, W podróż z książką, Książki, kto książki czyta.

Na zakończenie spotkania uczennice klasy V wręczyły nauczycielom samodzielnie wykonane zakładki do książek, które przygotowały w ramach zajęć świetlicowych pod kierunkiem pani Agnieszki Makosiej.

Autor: Dorota Kalata