Sztandar szkoły podstawowej

Płat Sztandaru stanowi tkanina w kształcie prostokąta o wymiarach 96 cm x 86 cm obszyta złotą taśmą i wykończona złotymi frędzlami. Jest ona przymocowana do drzewca długości 250 cm, zakończonego metalową głowicą w formie orła w koronie.

Awers, czyli główna strona sztandaru, ma kolor czerwony. Centralnie umiejscowiono na niej wizerunek orła białego wykonanego haftem maszynowym nicią srebrną. Korona, dziób i pazury orła są natomiast haftowane nicią złotą. Nad godłem widnieje złoty napis: „SZKOŁA PODSTAWOWA”, pod nim zaś: „IM. E. SZYMAŃSKIEGO W STOCZKU”.

Rewers, czyli lewa strona sztandaru, jest koloru białego. W centrum znajduje się srebrny okrąg, a na jego tle umiejscowiono płonący kaganek oświaty, postawiony na otwartej księdze. Nad kagankiem widnieje złoty napis: „OJCZYZNA”, pod nim zaś słowa „NAUKA” i „PRACA”.

Sztandar odwołuje się zarówno do symboli narodowych, jak też nawiązuje do misji szkoły - szerzenia wiedzy wśród kolejnych pokoleń uczniów.