Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

,,Żegnajcie, lasy zielone,
Żegnajcie rzeki błękitne.
Już wrzesień idzie przez łąki
I wrzosem liliowo kwitnie.
Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.
Lesie i łąko, dobranoc.”

T. Kubiak

1 września 2016 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Święta w pobliskim kościele, którą sprawował ksiądz wikariusz Andrzej Falkowski. Zachęcał on wszystkich uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy, a grono pedagogiczne do wytrwałego wspierania swoich podopiecznych. Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał ksiądz proboszcz Zbigniew Grabowski, który poprosił wszystkich uczniów o codzienną modlitwę w trakcie całego roku szkolnego i życzył wielu łask Bożych.

Po Mszy Świętej, na czele z pocztem sztandarowym, wszyscy udali się do szkoły. Pani dyrektor Dorota Kłusek w oficjalnym przemówieniu serdecznie powitała przybyłych na tę uroczystość gości: panią Sylwię Tryc – zastępcę Wójta Gminy Stoczek, księdza Zbigniewa Grabowskiego - proboszcza Parafii Stoczek oraz  panią Marzenę Chudzik-Lipkę – przewodniczącą Rady Rodziców. Powitała również uczniów i ich  rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.

Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych oddziałów oraz nowych nauczycieli: panią Dorotę Kalatę – nauczycielkę języka polskiego oraz panią Marlenę Michnierowską – nauczycielkę języka angielskiego.

Na koniec dyrektor szkoły życzyła wszystkim wielu sukcesów w roku szkolnym 2016/2017.

Autor: Barbara Gojska