„Pij mleko – będziesz wielki!” - przedszkolaki na wycieczce w Kosowie Lackim

W dniu 22 czerwca 2017 r. najmłodszy oddział przedszkolny pojechał do Kosowa Lackiego, aby zwiedzić mleczarnię. Wycieczkę zorganizował tata Wiktora – pan Marek Robak.

Najpierw wszyscy przeszli przez punkt kontrolny, w którym zapisano ile osób liczy wycieczka i wydano jej przepustkę. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na degustację. W świetlicy czekały kanapki z żółtym serem oraz słodkie przekąski z białym serem.

Po zjedzeniu przedszkolaki obejrzały różne pomieszczenia i zbiorniki znajdujące się na terenie mleczarni. Największą atrakcją okazało się stanowisko przyjmowania mleka. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się jak pracownik mleczarni wchodzi na samochód, otwiera włazy i specjalnym przyrządem miesza mleko a następnie z każdej komory pobiera próbkę schłodzonego mleka do butelki i podaje do laboratorium w celu sprawdzenia czy nie zawiera antybiotyków lub zanieczyszczeń.

Na koniec przedszkolaki przeszły do świetlicy, gdzie napiły się sprawdzonego niepasteryzowanego mleka. Wycieczkowicze otrzymali też drobne upominki.

Dziękujemy tacie Wiktora za ciekawą wycieczkę.

Autor: Magdalena Rusiniak