Akcja UNICEF „Po pierwsze dziecko”

W dniach 15-26 maja 2017 r. w naszej szkole podstawowej  przeprowadzona została akcja UNICEF „Po pierwsze dziecko”, w której wzięło udział 58 uczniów. Zajęcia zorganizowano w 3 klasach. Były to klasa IIIb, VIa oraz VIb.

Podczas zajęć uczniowie zostali zaangażowani w dyskusję na temat  sytuacji ich rówieśników z Syrii, Afganistanu i Iraku, dla których dzieciństwo to nie zabawa i spotkania z przyjaciółmi w szkole, ale walka o przeżycie. Dzieci uchodźców z wymienionych krajów pozbawione są dzieciństwa z powodu wojny. Rodzice uciekają z nimi chroniąc je przed śmiercią, chociaż wiele dzieci  migracji nie przeżywa. Te, które przeżyją są zmęczone, głodne, a strach, cierpienie i ból dotyka ich codziennie.

Zajęcia zostały przeprowadzone według scenariusza udostępnionego przez organizatora akcji. Dodatkowo przy realizacji zajęć w klasie VIa zaprezentowano uczniom film o dzieciach uchodźców.

Autor: Elżbieta Rydzewska