Dzień otwarty w przedszkolu

W dniu 30 sierpnia 2017 r. w godzinach 10.00 – 12.00 odbył się dzień otwarty w przedszkolu dla dzieci, które będą do niego uczęszczać w roku szkolnym 2017/2018.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która przedstawiła nauczycieli wychowawców oraz zaprosiła dzieci z oddziałów 5,6-latków na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 4 września 2017 r. w budynku przy ul. Armii Krajowej 1, a dzieci z oddziału 3,4,5-latków na całodzienną zabawę już od 7.45 w sali budynku przy ul. Węgrowskiej 34.

Następnie wszyscy rozeszli się do swoich sal, w których nauczycielki przestawiły ramowy rozkład dnia, rodzaje zajęć oraz podstawowe zasady obowiązujące w przedszkolu. Przeprowadziły też zabawy integracyjne, ze śpiewem, ruchowe i plastyczne angażując do tego dzieci i rodziców.

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie z budynkiem szkolnym i jego najważniejszymi miejscami (gabinet Pani Dyrektor, sekretariat, sala gimnastyczna, świetlica, łazienki, szatnia) oraz z przedszkolnym placem zabaw, gdzie wszystkie dzieci mogły skorzystać ze znajdujących się tam urządzeń.

Dzień otwarty dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole jest świetnie przygotowane na ich przybycie.

Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców  i dziadków - był to mile spędzony czas.

Autor: Magdalena Rusiniak, Jolanta Ziółkowska