Wycieczka klas IV, V i VI do Węgrowa

7 marca 2024 r. uczniowie klas IV, V i VI wybrali się na krótką wycieczkę do Węgrowa. Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl pt. „Teatralne ABC”, czyli propozycja podzielenia się z pedagogami i uczniami wiedzą na temat historii teatru, pokazania jego form, zaplecza, odsłonienia tajników gry aktorskiej. Przedstawiał on historię młodego urwisa, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze – przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszelkie prośby i uwagi został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotyka znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwołują się do zachowań chłopca. Bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczyna doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznaje sztukę aktorską, staje się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym.

Drugim punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Dialogu Kultur. Uczniowie obejrzeli wystawę „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” oraz zwiedzili kościół pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy.

Autor: Monika Kowalczyk