Przedszkolaki powitały wiosnę

21 marca 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystość powitania tej pory roku rozpoczęła się od powitalnych wiosennych piosenek w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci z wielką radością nawoływały wiosnę. W dalszej części świętowania tej radosnej pory roku były konkursy, gry i zagadki oraz zabawy związane z wiosenną tematyką. Na zajęciach, oglądając prezentację, dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny oraz poznały symbole wiosny. W dalszej części zajęć tworzyły wiosenne prace plastyczne.

Na koniec dnia wszystkie dzieci wybrały się na spacer, na którym poszukiwały wiosny. Oddziały 5-latków C i 6-latków D wyruszyły do lasu szukać oznak wiosny w śpiewie ptaków i rozwijających się  roślinach, niosąc ze sobą słomianą kukłę „Marzannę”. To wspaniałe święto wszyscy zaakcentowali ubiorem w kolorach wiosennych.

To był bardzo ciekawy i radosny dzień.

Autor: Jolanta Ziółkowska, Elżbieta Szymanik, Magdalena Wantusiak. Marlena Frąckiewicz