Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole podstawowej

Dnia 10 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole podstawowej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego cała społeczność szkolna spotkała się wspólnie na akademii z tej okazji. Tego dnia wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcją przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim. Stawiając sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczności szkolnej na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin nasza szkoła włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu.

Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem uczniowie klasy IV i VIII zaśpiewali piosenki i odkryli plansze ukazujące z czym zmaga się osoba ze spektrum autyzmu oraz pokazali to, że osoby te odbierają świat inaczej niż większość z nas.

Uczniowie klasy VIII zaprezentowali teatrzyk pod tytułem „Niebieski Kopciuszek”, który najbardziej poruszył całą widownię. Pokazał on wszystkim trudności z jakimi musi zmagać się taki „Kopciuszek”. Przypomniał też, że każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, być szanowany i tolerowany.

Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii.