Recytatorskie zmagania w szkole podstawowej

22 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap XXXIV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W rywalizacji wzięło udział piętnaścioro uczniów z klas I –III oraz trzynaścioro z klas IV – VI. Każdy miał za zadanie przygotować jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Utwory miały odpowiadać wiekowi i płci wykonawcy a łączny czas wystąpienia nie powinien przekraczać pięciu minut. W jury zasiadły panie: Katarzyna Białousz, Anna Dąbkowska, Agnieszka Makosiej i Wioleta  Świeżak. Ocenie podlegał dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W grupie młodszej zwyciężyła Dominika Rogala z klasy IIIb (opiekun – p. Elżbieta Rydzewska). Jej wykonanie wiersza „Włos” Jana Brzechwy oraz fragmentu powieści „Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej okazało się bezkonkurencyjne. Drugie miejsce przypadło Janowi Bączkowi z klasy IIb (opiekun – p. Agnieszka Rogala) . Miejsce trzecie zdobył natomiast Wojciech Rusiniak z klasy IIIa  (opiekun – p. Jolanta Dołowa), zaś wyróżnienie Monika Klimek z klasy IIb (opiekun – p. Agnieszka Rogala).

W kategorii uczniów starszych pierwsze miejsce przypadło Zuzannie Borkowskiej z klasy VIb (opiekun – p. Monika Kowalczyk). Zuzia urzekła komisję konkursową „Atlantydą” Szymborskiej oraz fragmentem „Ani z Zielonego Wzgórza”. Drugie miejsce zajęła Oliwia Zyśk z klasy VIa (opiekun –  p. Dorota Kalata). Na trzeciej pozycji uplasowała się Kinga Puścian z VIb, natomiast wyróżnienie powędrowało także do szóstoklasistki – Alicji Ojdany (opiekun – p. Monika Kowalczyk).

Laureaci szkolnych eliminacji otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Już 23 maja 2017 r. wezmą oni udział w gminnym etapie konkursu.

Autor: Monika Kowalczyk