Konkursy z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt

W dniu 17 grudnia 2018 r. miało miejsce podsumowanie konkursów szkolnych zorganizowanych z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Organizatorem konkursów była Liga Ochrony Przyrody .

Pierwszym z nich był konkurs międzyklasowy "Zbiórka karmy dla zwierząt". Najwięcej karmy zgromadzili i I miejsce zajęli uczniowie klasy VI (5,64 kg na ucznia), na II miejscu uplasowała się klasa Va (4,30 kg na ucznia), a III miejsce zajął oddział przedszkolny 5,6-latków B (4,15 kg na ucznia). Przyznano również nagrodę za zdobycie wyróżnienia za aktywny udział w akcji. Otrzymał ją Mateusz Borowy - uczeń klasy VI. Podziękowano też wszystkim uczniom zaagażowanym w akcję. Wspólnie zebrali 858,54 kg karmy suchej, mokrej oraz różnego rodzaju przysmaków dla psów i kotów, które przeznaczono dla Schroniska dla zwierząt w Sokołowie Podlaskim. Specjalne podziękowanie dla szkoły od Burmistrza Sokołowa Podlaskiego zostało przekazane na ręce Pani Dyrektor.

Ogłoszono także wyniki konkursu "Mój przyjaciel" w kategorii: rysunek-fotografia dla klas I-III, rysunek dla klas IV-VI oraz fotografia dla klas I-III. Wśród laureatów znaleźli się:

I) w kategorii rysunek - fotografia dla klas I-III:

1. Piotr Wieszczyk - klasa III

2. Dawid Figler - klasa III

3. Patryk Rudnik - klasa III

II) w kategorii rysunek dla klas IV-VI:

1. Damian Gajewski - klasa Vb

2. Aleksandra Kądziela - klasa Vb

3. Dominika Rogala - klasa Vb

III) w kategorii fotografia dla klas IV-VI:

1. Emilia Babska - klasa Va

2. Zofia Wojcianowska - klasa VI