Teatralne potyczki

16 listopada 2018 r. uczniowie z klas VII, VIIIa i VIIIb obejrzeli w Węgrowskim Ośrodku Kultury spektakl pod tytułem "Teatralne potyczki" przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Akcja sztuki rozgrywała się na scenie teatru oraz za kulisami, toteż młodzież mogła spojrzeć na teatr oczyma tych, którzy go tworzą.

Spektakl, wykorzystując znane motywy literackie, rekwizyty, kostiumy i fachowe nazewnictwo, dał młodym widzom możliwość poznania ważniejszych konwencji teatralnych. W przebiegu dramaturgicznym zostały odsłonięte kulisy teatru, pokazana praca aktorów w przedpremierowej gorączce oraz wpisane w tę profesję emocje.

Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami mające formę warsztatów przygotowujących do zawodu aktora. Uczniowie mogli wykonywać ćwiczenia z zakresu dykcji, interpretacji i tańca, a przy tym sprawdzić swoje predyspozycje sceniczne.

Autor: Bożena Matusik