Wizyta weterynarza w przedszkolu

22 listopada 2018 r. do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie Pan doktor weterynarii Dawid Ruman.

Celem jego wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.

Dzieci poznały zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń.  Pan weterynarz przyniósł ze sobą różne narzędzia, których używa w codziennej pracy: słuchawki, strzykawki, zestaw do podłączenia kroplówek, termometr, itp.  Dzieci oglądały i dotykały narzędzi, dzieliły się spostrzeżeniami. Dowiedziały się, jak należy założyć opatrunek na chorą łapkę zwierzątka, czy kołnierz uniemożliwiający rozdrażnianie  rany.

Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania dotyczące zwierząt i pracy weterynarza. Spotkane miało również uzmysłowić dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką, czuje, pragnie i cierpi, jak człowiek.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu doktorowi bukiet kwiatów, dziękując za ciekawą lekcję.

Autor: Jolanta Ziółkowska