Przedszkolny Dzień Pluszowego Misia

Piątek, 23 listopada 2018 r. był dla dzieci wszystkich oddziałów przedszkola bardzo radosny. W tym dniu uroczyście świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, gdyż pluszowy przyjaciel „czy jest duży, czy jest mały, do zabawy doskonały”.

Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Cała uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich misiów oraz zabawy przy misiowych przebojach. Dzieci obejrzały też prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek i recytowały wiersze o swoich pluszakach. Chętni zaprezentowali swoich ulubieńców i opowiadali o nich różne historie. Były też zagadki związane z misiami.

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Pani dyrektor Doroty Kłusek, która zrobiła dzieciom ogromną niespodziankę i bawiła się razem z nimi przy misiowej muzyce. Następnie przeczytała fragment baki pt. "Przygody misia Uszatka” Czesława Janczarskiego.

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego "Miś - mój pluszowy przyjaciel”. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane żelkowymi misiami, zaśpiewały i zatańczyły piosenkę „Jadą, jadą misie”. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Autor: Jolanta Ziółkowska