Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

"Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”. Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski zorganizował 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. Ten dzień jest dla uczniów ważny i szczególny, dlatego został włączony na stałe do szkolnego kalendarza imprez. W tym dniu wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki. W dobie bajek, w których często zwycięża zło, wśród kreskówek z drastycznymi scenami właśnie miś jawi nam się jako najlepszy przyjaciel małego człowieka. Rozbudza i kształtuje w nim wartości moralne i miejmy nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy każde dziecko na świecie będzie miało swojego kochanego, pluszowego przyjaciela. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło.

Z tym wszystkim łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństwa. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością a niejednokrotnie z dumą przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Autor: Hanna Dymicka