Andrzejkowe "czary mary" w oddziale 5,6-latków A

29 listopada 2018 r. był dniem zabawy i wróżb dla naszych przedszkolaków. Na początku dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Ciotka Klementyna i jej wróżby”, a następnie zatańczyły do piosenki „Czary mary”.

Dzieci bardzo chciały poznać swoją przyszłość, co umożliwiły im przygotowane przez nauczyciela wróżby z rekwizytami.

Wbijanie szpilki w czerwone, opisane imionami chłopców i dziewczynek serca pokazywało jakie imię będzie miał  przyjaciel lub miała przyjaciółka danego dziecka. Nie wszystkim wybór ten podobał się, ale przedszkolaki stwierdziły, że czas pokaże czy wróżba się spełni.

Dzieci losowały kolorowe karteczki i poznały znaczenie różnych kolorów. Ustawiały również buty. Przy pomocy butelki i przygotowanych gwiazdek sprawdzały kim zostaną w przyszłości.

Dużo radości przyniosła dzieciom, najbardziej kojarzona z Andrzejkami, wróżba – lanie wosku. Dzieci podchodziły do naczynia z wodą i lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielem dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości.

Andrzejkowy dzień w przedszkolu zakończył się wspólnymi zabawami i tańcami przy muzyce. Był to kolejny wesoły, ciekawy i radosny dzień dla całej grupy.

Autor: Jolanta Ziółkowska