Andrzejki w naszej szkole podstawowej

W czwartek 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Zorganizowano je równocześnie w obu budynkach szkolnych. W budynku przy ul. Węgrowskiej bawili się uczniowie klas I-VI, zaś w budynku przy ul. Armii Krajowej - uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych.

Sala gimnastyczna w budynku przy ul Węgrowskiej w tym dniu miała magiczny wystrój i w taki też nastrój wprowadziła wszystkich uczestników zabawy. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali  katalog wróżb, a każdy pragnący dowiedzieć się swojej przyszłości mógł skorzystać z przepowiedni. Były wróżby ze szklanej kuli, przepowiednie z kamieni i kubeczków. Można było wywróżyć sobie dobre i dostatnie życie, pobyt w zakonie, szybkie zamążpójście, staropanieństwo,  imię wybranki czy wybrańca lub ich cechy charakteru. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego, a wróżenie dostarczało dzieciom wiele śmiechu i radości. Były też zabawy dla młodszych i starszych. Uczniowie klas I-III  mogli wybrać losowo element garderoby, aby zdradzić wszystkim czy jest to część garderoby ich wymarzonej pracy lub  wykonywanego zawodu. Byli  więc milionerzy,  sportowcy, modelki, artystki… Starsi uczniowie ustawiali buty w kierunku drzwi i  gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy  spośród dziewcząt i chłopców zmieni stan cywilny. Ogromną pomysłowością w organizowaniu zabaw i wróżb dla siebie wykazali się również nasi starsi uczniowie.

Po wróżbach i zabawach była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło. Zapasy energii można było uzupełnić w bufecie, który oferował różne smakołyki i nie tylko. Były frytki, tosty, babeczki, oponki, ciasto, galaretki, napoje.

Na tegorocznych Andrzejkach wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać kochani!

Andrzejki przygotowały: p. Elżbieta Szymanik, p. Anna Dąbkowska, p. Elżbieta Rydzewska.

Autor: Elżbieta Rydzewska