Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r po raz ostatni w naszej szkole uczniowie klas III gimnazjalnych będą pisali egzamin gimnazjalny. Próbą generalną do tego wydarzenia był przeprowadzony w dniach 4-6 grudnia 2018r. próbny egzamin gimnazjalny przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Uczniowie w praktyce przećwiczyli zasady zachowania się podczas egzaminu, a ponadto sprawdzili stan swojej wiedzy z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych.

Do egzaminu przystąpiło 46 uczniów klas III gimnazjalnych. We wtorek, w części pierwszej egzaminu, uczniowie rozwiązywali testy z zakresu języka polskiego oraz  historii i wiedzy o społeczeństwie. W środę, w części drugiej, uczniowie pisali egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. W czwartek, w części trzeciej, uczniowie sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego (42 osoby) i rosyjskiego (4 osoby).

Wyniki egzaminów będą znane w najbliższych dniach. Mamy nadzieję że wnioski wyciągnięte z tej próby zaowocują wysokimi wynikami uzyskanymi podczas egzaminu państwowego w kwietniu 2019 roku.

Autor: Tadeusz Danaj