Zagrożenia związane z internetem - zajęcia profilaktyczne dla klas VII i VIII

W dniach 13 – 14 grudnia 2018 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych: Media profilaktyka zagrożeń związanych z użytkowaniem internetu „Wirtualny Świat”. Dwugodzinne zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Zwierzyńska – psycholog oraz trener umiejętności psychospołecznych.

Na początku uczniowie przedstawili się prowadzącej. Każdy z uczestników dodatkowo opowiadał co robi korzystając z internetu i ile średnio czasu na to poświęca. Następnie uczniowie wspólnie podzielili czynności, które można robić w internecie na te, które służą komunikacji, wiedzy i rozrywce.

W kolejnej części jedna z uczennic przeczytała opowiadanie o pewnym chłopcu i jego przygodach związanych z portalem społecznościowym. Następnie klasa została podzielona na grupy i miała za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z zacytowanym opowiadaniem.

Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się o cyberprzemocy. Poznali zasady korzystania z portali społecznościowych. Zapoznali się również ze skutkami korzystania z komputera, internetu, telefonu.

Autor: Jolanta Fabjańczuk