Rozstrzygnięcie VII Edycji Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”. Wśród nagrodzonych - nasi uczniowie!

30 maja w Starostwie Powiatowym w Węgrowie rozstrzygnięto etap powiatowy VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”. Brało w nim udział dwoje uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami.

Celem konkursu było  promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Konkurs przeprowadziła Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz sponsorów: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie i Firmy ROLMECH Oddział w Węgrowie.

W konkursie udział wzięło 19 szkół podstawowych z terenu powiatu węgrowskiego.  Wpłynęły 144 prace plastyczne, w tym 61 prac w I grupie - kl. I-III i 83 prace w II grupie wiekowej - kl. IV-VI. W obu grupach wiekowych uczniowie z naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. Byli to uczennica kl. IIIb Emilia Figat oraz uczeń kl. V Mateusz Osytek. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe od organizatorów i  sponsorów konkursu.

Gratulujemy im wiedzy na temat  bezpieczeństwa pracy ze stosowaniem środków chemicznych w rolnictwie, a także pomysłowości w wykonaniu pracy.

Szczegółową relację z podsumowania konkursu można przeczytać na stronie Starostwa Powiatowego w Węgrowie:

Autor: Elżbieta Rydzewska