Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 1 czerwca 2017 r. 208 uczniów przedszkola oraz szkoły podstawowej wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja ta została zorganizowana w naszej szkole już po raz drugi.

Jej celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie mody na czytanie. Uczniowie i nauczyciele chcieli pokazać, że czytanie nie musi być nudne.

Punktualnie o godz. 1000 uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na boisku szkolnym, by przez 15 minut czytać wybrane przez siebie utwory. Nie zabrakło samodzielnie przygotowanych transparentów, które zachęcały do czytania.

Na zakończenie całej akcji uczniowie połączyli się w jedna grupę pokazując, że są jedną wielką, czytającą „rodziną”, a dorośli powinni brać z nich przykład.

Autor: Hanna Gąsior