VII Festyn „Rodzinnie, zdrowo i sportowo”

W dniu 20 maja 2012 r. na terenie naszej szkoły odbył się VII Festyn „Rodzinnie, zdrowo i sportowo”. Rodzice, nauczyciele i uczniowie postanowili sport właśnie obrać za motyw przewodni tej imprezy.

Uroczystego otwarcia festynu, któremu akompaniował zespół New Clanq, dokonała pani dyrektor Dorota Kłusek.

Każda klasa przygotowała krótką część artystyczną. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali, śpiewali, brali udział w turnieju wiedzy o sporcie, prezentowali modę sportową i informowali o zbliżających się rozgrywkach Euro 2012.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ rodziców przedszkolaków, którzy wystawili na scenie przedstawienie „Kopciuszek na sportowo”. Zostało ono nagrodzone gromkimi oklaskami, gdyż przed wejściem na scenę, aktorzy byli chyba bardziej stremowani od swoich dzieci.

Oprócz występów szkolnych artystów, można było posłuchać koncertu muzycznego Miejsko - Powiatowej Orkiestry Dętej z Węgrowa, który zachwycił  publiczność.

Oczywiście ciekawie było nie tylko na scenie. Jak przystało na festyn sportowy, nie zabrakło atrakcji z tej dziedziny. Można było zmierzyć się w rzucie jajkiem, sprawdzić się na torze przeszkód lub zagrać w meczu piłki nożnej „Polska kontra reszta świata”.

Warto wspomnieć także o licznych atrakcjach gastronomicznych, jakie czekały na uczestników festynu oraz o loterii i stoiskach z książkami, kosmetykami, sadzonkami kwiatów. Na chętnych, za drobną opłatą, czekały na boisku wielofunkcyjnym basen z piłeczkami i trampolina.

VII Festyn „Rodzinnie, zdrowo i sportowo” upłynął w miłej atmosferze, co potwierdzić może każdy jego uczestnik. Tym, którzy w imprezie udziału nie wzięli, nie pozostaje nic innego, jak tylko żałować i czekać na kolejny festyn organizowany przez naszą szkołę.

Autor: Monika Kowalczyk