Spotkanie z pielęgniarką

W dniu  07 czerwca 2017 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką panią Agatą Kłusek, którego celem  było zapoznanie uczniów z metodami udzielania pierwszej pomocy.

Na początku pani pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa. Omówione zostały sposoby bandażowania, usztywniania, zakładania opatrunków, sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej. Pani pielęgniarka przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoków.

Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce Agacie Kłusek za przybycie do naszej szkoły i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Autor: Katarzyna Białousz