Gminny Turniej Warcabowy

W środę 7 czerwca 2017 r. w Zespole Oświatowym w Toporze zorganizowano Gminny turniej gry w warcaby. W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn ze szkół podstawowych w Grygrowie, Stoczku i Toporze. Zawodnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I – III oraz klasy IV – VI, po czterech uczniów, ponieważ zawody miały charakter drużynowy.

Zawodnicy zostali zapoznani z regulaminem gry i przystąpili do rozgrywania partii. Gra przebiegała zgodnie z zasadami fair play, chociaż walka na planszach była zacięta.

Drużyna uczniów młodszych (Wojciech Rusiniak i Radosław Zyśk z klasy IIIa oraz Ignacy Dobosz i  Jakub Przybysz z klasy IIIb) zajęła drugie miejsce.

Drużyna uczniów starszych (Michał Kałuski, Wiktoria Rydzewska z klasy V oraz Jakub Kiełek i Oliwia Zyśk z klasy VIa) zajęła pierwsze miejsce.

Organizatorzy rozgrywek, Zespół Oświatowy w Toporze oraz Urząd Gminy w Stoczku, przygotowali dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Każdy uczestnik otrzymał pudełko z warcabami.

Był to pierwszy występ naszych uczniów w tego typu zawodach. Udany debiut z pewnością zachęci do gry w warcaby i sprawdzania  swoich umiejętności w rywalizacji z innymi.

Autor: Mirosław Kesling