Wycieczka klasy IV i VIa do Nasielska

13 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IV i VIa, pod opieką wychowawców (p. Jolanty Fabjańczuk i p. Moniki Kowalczyk) oraz dwójki rodziców, wybrali się w okolice Nasielska do hotelu „Nosselia” na zajęcia sportowe i gry w terenie.

Po dotarciu na miejsce wszystkich uczestników przydzielono do czternastoosobowych zespołów. Każda grupa miała osobę prowadzącą – trenera, który kierował działaniami. Dzieci zaliczyły: strzelanie z łuku, jazdę na elektrycznej deskorolce, przejście przez „pajęczynę” z taśmy, „spacer gąsienicy”, przeciąganie liny, rzut dyskiem oraz bitwę na miecze z gąbki. Przed każdą konkurencją należało także rozwiązać tajemniczą i skomplikowaną zagadkę. Po pysznym obiedzie i krótkiej przerwie na odpoczynek odbyła się dalsza część gier i zabaw, m.in. mecz siatkówki plażowej i piłki nożnej, jak również „zdobywanie flagi”. Na zakończenie wycieczkowicze odwiedzili Mini Zoo, w którym mieli niepowtarzalną okazję nakarmić lamy, osiołki i kucyki, pogłaskać owcę wrzosówkę lub stanąć oko w oko z kozą.

O tym, że uczniom przypadły do gustu przygotowane specjalnie dla nich atrakcje świadczy fakt, iż wszyscy zgodnie wyrazili chęć ponownego przyjazdu w to urokliwe miejsce.

Autor: Monika Kowalczyk