Apel podsumowujący wyniki zawodów sportowych i konkursów pozaszkolnych

22 czerwca 2017 r. w sali gimnastycznej odbył się apel, podczas którego podsumowano sukcesy uczniów szkoły podstawowej w pozaszkolnych zawodach sportowych i konkursach.

Na wstępie pani dyrektor Dorota Kłusek powitała wszystkich serdecznie oraz podziękowała uczniom za aktywny udział  w XXV Jubileuszowych Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach koło Sochaczewa. Wręczyła dyplomy zwycięzcom poszczególnych biegów, wśród których znaleźli się:

- Julian Ruman – I miejsce w biegu chłopców klas V

- Adrian Zyśk – II miejsce w biegu chłopców klas IV

- Katarzyna Powierża – II miejsce w biegu dziewcząt klas VI

- Patryk Kukwa – V miejsce w biegu chłopców klas VI.

Pokazała uczniom pozycję książkową dotyczącą dotychczas zorganizowanych zawodów i zachęcała ich do poszukania informacji dotyczących zawodników z naszej szkoły biorących udział w tych zawodach w poprzednich latach.

Pani dyrektor złożyła również gratulacje uczniom wyróżnionym w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wręczyła dyplomy oraz nagrody, które otrzymali: Wiktoria Rydzewska oraz Julian Ruman.

Następnie wymieniła uczniów z naszej szkoły, którzy znaleźli się w gronie laureatów konkursu literackiego „A Wisła płynie i snuje swoje opowieści… wydajemy własną książkę”. Wśród nich byli:

- Julia Wójcik – I miejsce

- Wojciech Rusiniak – III miejsce.

Dyrektor szkoły wręczyła także Dominice Rogali dyplom za zdobycie III miejsca w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego w kategorii klas I-III.

Pani dyrektor pogratulowała również Emilii Figat oraz Mateuszowi Osytkowi zdobytych wyróżnień w etapie powiatowym XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

W gronie laureatów konkursów pozaszkolnych wymienieni zostali także Ignacy Dobosz, Jakub Przybysz, Wojciech Rusiniak i Radosław Zyśk, którzy zajęli II miejsce w kategorii klas I-III oraz Michał Kałuski, Jakub Kiełek, Wiktoria Rydzewska oraz Oliwia Zyśk, którzy zdobyli I miejsce w kategorii klas IV-VI w Gminnym Turnieju Warcabowym.

Pani dyrektor podziękowała również reprezentantom naszej szkoły biorącym udział w Przeglądzie Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej Powiatu Węgrowskiego „Talent 2017”.

Na koniec dyrektor szkoły pogratulowała jeszcze raz wszystkim laureatom oraz życzyła sukcesów w kolejnych zmaganiach sportowych oraz konkursowych.

Autor: Dorota Kłusek