„Żegnaj szkoło!” - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów szkoły podstawowej. Rano cała społeczność wzięła udział we Mszy Świętej w miejscowym kościele odprawionej w intencji uczniów i pracowników szkół przez księdza Andrzeja Falkowskiego.

Po nabożeństwie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły.

Następnie pani dyrektor krótko podsumowała dziesięć miesięcy pracy uczniów i nauczycieli, przypomniała liczne sukcesy dzieci w konkursach i zawodach sportowych, wspomniała także o zbliżających się, wrześniowych zmianach w związku z reformą oświaty oraz podziękowała wszystkim zgromadzonym za całoroczny trud. Słowa wdzięczności za pomoc i wsparcie skierowała do przybyłych gości: księdza proboszcza Zbigniewa Grabowskiego, pani Renaty Flak – Sekretarza Gminy Stoczek oraz pani Marzeny Chudzik-Lipki  – przewodniczącej Rady Rodziców. Oni zaś gratulowali uczniom promocji do następnych klas, życząc im spokojnych i miłych wakacji.

W dalszej części uroczystości uczniowie z klas IV – VI, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce (średnia ocen powyżej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie) odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe z rąk pani dyrektor, a ich rodzice listy gratulacyjne. Książkami nagrodzono także: zdolnych uczniów klas młodszych, uczniów ze 100% frekwencją, najaktywniejszych w czytelnictwie i sporcie oraz chorążego i asystę szkolnego pocztu sztandarowego. Przekazano również przechodni puchar za najwyższe wyniki w nauce, który zdobyli uczniowie VIb.

Pani dyrektor pożegnała odchodzące na emeryturę sprzątaczki: panią Mariannę Gerej i panią Leokadię Dzięciołowską, dziękując im za wszystkie lata poświęcone szkole.

Kolejnym punktem był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas VIa i VIb pod kierunkiem pani Jolanty Fabjańczuk i pani Barbary Gojskiej. W programie artystycznym nie zabrakło wesołych skeczy oraz piosenek, które wprawiły wszystkich w iście wakacyjny, mimo deszczowej aury, humor.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej  uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania z wychowawcami.

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Autor: Barbara Gojska, Monika Kowalczyk