Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca 2017 r. już po raz drugi uczniowie przedszkola oraz szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym organizatorem była Redakcja „Biblioteki w Szkole”.

W dniu 11 lipca 2017 r. otrzymaliśmy informację, że nasi uczniowie wspólnie z uczniami innych szkół pobili ustanowiony w poprzednim roku rekord Polski w jednoczesnym czytaniu wynoszący 432608 osób. 1 czerwca 2017 r. wspólnie czytało 459409 osób.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji pobicia rekordu, który tak naprawdę był  formą czytelniczej mobilizacji uczniów i służył pokazaniu ogromnej skali tego przedsięwzięcia opinii publicznej. Organizacja akcji była przede wszystkim dobrą okazją do poczytania w miłej atmosferze oraz do przekonania choć kilku nieczytających uczniów, że warto przyjść do biblioteki, bo to jednak całkiem miłe miejsce.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji wszystkim jej uczestnikom.

Autor: Dorota Kłusek