Dzień Patrona

15 grudnia 2016 r., w rocznicę śmierci Edwarda Szymańskiego, w szkole podstawowej obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość tę przygotowali uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem pani Elżbiety Rydzewskiej i pani Beaty Końsko. Nauczycielki zadbały też o przepiękną dekorację sali gimnastycznej.

Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli sobie, oglądając prezentację multimedialną, informacje dotyczące życia i twórczości Edwarda Szymańskiego. Odbył się także piękny taniec do znanej piosenki, której autorem jest właśnie patron naszej szkoły.

W dalszej części uroczystości miał miejsce konkurs recytatorski, w którym uczniowie poszczególnych klas prezentowali wylosowany wcześniej wiersz poety. Na końcowy wynik konkursu wpływ miała także praca plastyczna przygotowana przez uczniów danego oddziału – ilustracja będąca plastyczną interpretacją wiersza Edwarda Szymańskiego.

Autor: Barbara Gojska