Wigilia szkolna

21 grudnia 2016 r. do naszej szkoły zawitał świąteczny nastrój. W tym dniu cała społeczność szkolna wraz z księdzem proboszczem Zbigniewem Grabowskim spotkała się podczas wigilii szkolnej.

Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali program słowno-muzyczny, który przygotowali pod kierunkiem pani Wiolety Świeżak. Podczas występu sala gimnastyczna wypełniła się melodią kolęd i pastorałek.  Ciepłym akcentem był występ taneczny dzieci z oddziału przedszkolnego A, który wywołał gromkie brawa.

Po części artystycznej głos zabrał ksiądz proboszcz Zbigniew Grabowski, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie pani dyrektor Dorota Kłusek podziękowała uczniom biorącym udział w występie oraz  pani katechetce za bardzo dobre jego przygotowanie. Złożyła również zgromadzonym serdeczne życzenia i przekazała gospodarzom poszczególnych oddziałów opłatek, dzieląc się w ten symboliczny sposób z uczniami.

Odbyło się także podsumowanie konkursu bożonarodzeniowego, w którym uczniowie mieli za zadanie przygotować figurkę anioła. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie prace mogliśmy podziwiać na wystawie znajdującej się na korytarzu szkolnym.

Na zkończenie uroczystości pani dyrektor podsumowała osiągnięcia uczniów w pozaszkolnych konkursach, wśród których znalazły się: Powiatowy konkurs plastyczny „Plastyka w obrzędach i  zwyczajach - Boże Narodzenie 2016”, Gminny konkurs na najciekawszy list do Św. Mikołaja oraz Gminny konkurs na najładniejszą choinkę ekologiczną.

Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do przydzielonych im sal, aby złożyć tam sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

Autor: Barbara Gojska