Gala finałowa konkursu literackiego „Pióro szuka talentu”

W dniu 19 stycznia 2017 r. w siedzibie Publicznego Gimnazjum w Łochowie  miała miejsce uroczysta gala finałowa  XVI edycji konkursu literackiego „Pióro szuka talentu”. Wśród laureatów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły podstawowej.

Bezkonkurencyjna okazała się Julia Wójcik (pierwsze miejsce w kategorii poezji, pierwsze miejsce w kategorii prozy, drugie miejsce w kategorii specjalnej – wiersz o lesie, wyróżnienie w kategorii specjalnej – wiersz inspirowany pobytem C. K. Norwida w Łochowie). Jury konkursu nagrodziło piątoklasistkę wyjątkowo cenną nagrodą – tabletem.

Oliwia Zyśk (drugie miejsce w kategorii prozy, wyróżnienie w kategorii poezji), Wiktoria Rydzewska (pierwsze miejsce w kategorii specjalnej – wiersz o lesie) i Aleksandra Matusik (trzecie miejsce w kategorii poezji) również wykazały się nie lada talentem literackim.

Jako najmłodszych poetów wyróżniono drugoklasistów: Aleksandrę Klimek, Monikę  Klimek, Filipa Kałuskiego i Wojciecha Oniśka.

Specjalne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymały panie: Hanna Gąsior, Monika Kowalczyk, Agnieszka Rogala.

Autor: Monika Kowalczyk